Zabawki ekologiczne

 

Wartościowe zabawki od rozmaitych producentów, wykonane
z naturalnych materiałów, zgromadzone w jednym miejscu.

Rozpocznij wycieczkę po naszym lesie w poszukiwaniu produktów oznaczonych zielonym listkiem. 

 

RUSZAJ

Naturalne zabawki

– dla jednych przeżytek, krok wstecz, dla innych rodzinne pamiątki, relikty minionego stulecia. W ramach nieustannej ekspansji nowych technologii zewsząd jesteśmy otaczani różnymi formami plastiku najnowszej generacji. Część nowoczesnych tworzyw znacząco wpływa na jakość i bezpieczeństwo naszego codziennego funkcjonowania i trudno już wyobrazić sobie życie bez nich, są niezbędne. Jest jednak również druga strona tego syntetycznego medalu. Plastikowe przedmioty, które w znakomitej większości przypadków, z powodzeniem można by zastąpić tymi z naturalnych surowców. Z uwagi na zaporowo niską cenę produkcji, a co za tym idzie – łatwą dostępność wszelkiej maści sztucznych tworzyw, otaczamy się nimi tam, gdzie zupełnie nie są nam potrzebne, niejako zapominając o ich szkodliwym działaniu. Niestety zabawki nie są tutaj wyjątkiem. Dodatkowo przedmioty, którymi otaczane są zewsząd nasze dzieci, świecą, podskakują i wydają coraz to nowe odgłosy. Możliwości kolorystyczne chyba już się wyczerpały, a funkcjonalność zabawkowego AGD niedługo przerośnie „dorosłe” pierwowzory. Zagubieni w gąszczu dostępnych typów i modeli zabawek dajemy się wkręcić w tę niekończącą się spiralę posiadania nowości. Producenci zaś nie siedzą z założonymi rękami. Niektóre popularne bajkowe kreacje wciąż są tworzone wyłącznie po to, by w kilka dni po premierze bajki zalać rynek niezliczoną ilością gadżetów z ich bohaterami. Przebodźcowane ogromem codziennych wrażeń dzieci nierzadko odreagowują nagromadzone napięcie poprzez krzyki, bieganie, a nawet agresywne zachowania.

Kupujemy naszym pociechom zabawki, które – silnie oddziałując na kilka zmysłów jednocześnie – mocno rozdrażniają nas samych. Jak więc ma sobie poradzić z tym pobudzeniem kilkulatek, który przy naszym wsparciu właśnie w zabawie powinien znajdować przestrzeń do spokojnego i swobodnego rozwoju…?

 Jako maleńka firma LAS ZABAWEK chcemy stworzyć przestrzeń „w sieci”, przepełnioną zabawkami wykonanymi z naturalnych materiałów. Przeszukując odmęty Internetu oraz regały rozmaitych sklepów stacjonarnych, gromadzimy w naszym „słonecznym magazynie” ekologiczne zabawki. Pozyskujemy konkretne produkty zarówno bezpośrednio od producentów jak i od dystrybuujących je firm. Korzystając z fachowej wiedzy naszej załogi 😉  z zakresu pedagogiki, psychologii czy biomedycznych podstaw rozwoju, selekcjonujemy zabawki pod wieloma względami. Weryfikujemy wartości edukacyjne  produktów oraz wpływ na poszczególne etapy rozwoju konkretnej  grupy małych odbiorców. Zwracamy szczególną uwagę na aspekt bezpieczeństwa w użytkowaniu, na estetykę wykonania oraz na materiał, z którego stworzona została każda zabawka. W miarę możliwości promujemy producentów przywiązujących wagę do ekologicznego opakowywania swoich produktów w celu ograniczenia zbędnych plastikowych odpadów. A wszystko po to, by stworzyć w naszym sklepie bazę wartościowych produktów, które – opatrzywszy swoją marżą – chcemy posyłać w świat, promując życie w zgodzie z naturą. 

Dlaczego warto?

TRWAŁOŚĆ

W przeciwieństwie do „plastikowych kuzynów”, zabawki wykonane
z naturalnych materiałów cechują się wysoką wytrzymałością i ponadczasowością. 

ZDROWIE

Wykorzystanie naturalnych, hipoalergicznych tworzyw sprzyja integracji sensorycznej, a ograniczenie ilości bodźców odciąża układ nerwowy najmłodszych. 

EKOLOGIA

Naturalne materiały, z których wykonane są zabawki, stwarzają możliwość późniejszego przetworzenia, a często też same pochodzą z recyklingu. 

PRETEKST Do WSPÓLNEJ ZABAWY

Dzięki ograniczonej ilości gotowych rozwiązań, ekologiczne zabawki pozostawiają przestrzeń do wspólnych kreatywnych działań. 

&

NATURALNE TEMPO ROZWOJU

Rozluźnienie towarzyszące zabawie daje możliwość swobodnej eksploracji zgodnie z indywidualnym tempem rozwoju poznawczego. 

~

BEZPIECZEŃSTWO

Ekologiczne materiały są wolne od toksyn i szkodliwych barwników. Ich użytkowanie nie wymaga również montażu baterii tak niebezpiecznych dla najmłodszych użytkowników. 

ELIMINACJA BODŹCÓW

 Podczas zabawy naturalnymi zabawkami dziecko odbiera tylko tyle bodźców, ile na danym etapie rozwoju jest w stanie przyjąć. 

KREATYWNOŚĆ

Dziecko samodzielnie obmyśla strategię działania konkretnej zabawki, nie ograniczając się do korzystania wyłącznie z funkcji narzuconych przez producenta.