Ciepłe oblicze Syberii

Dostęp do zabawek, odzież adekwatna do obecnie panujących warunków atmosferycznych czy ciepły posiłek każdego dnia – dla większości naszych pociech to oczywista codzienność. Trudno więc nawet uwierzyć, że w dzisiejszych czasach wciąż są dzieci, którym brakuje dostępu do tak podstawowych dóbr. Centrum dziennego pobytu prowadzone przy polskiej parafii na dalekiej Syberii to dla większości podopiecznych jedyna szansa na  zakosztowanie beztroski dzieciństwa. Rozmaite problemy, z którymi borykają się na co dzień rodziny zamieszkujące w Brack, często uniemożliwiają harmonijny rozwój ich najmłodszych członków. Każdego dnia kilkanaścioro „dzieci ulicy” może liczyć na ciepły posiłek (dla niektórych jedyny w ciągu dnia) oraz na przestrzeń do beztroskiej zabawy w bezpiecznym otoczeniu. Dzięki codziennej pracy i oddaniu sióstr posługujących w świetlicy, dzieci te mają szansę na zaspokojenie swoich podstawowych potrzeb. 

 

 

100% dochodu ze sprzedaży używanych zabawek i książek oznaczonych słoneczkiem, przekazywane jest na rzecz syberyjskiego Centrum Dziennego Pobytu w Bracku. 

 

Jak pomóc?

Dzielenie radości z zakupu

Odwiedż katalog z używanymi zabawkami w naszym sklepie i wesprzyj świetlicę, dokonując zakupu.

Drugie życie zabawek

Przekaż używane zabawki na cele dobroczynne, dając im drugą szansę w duchu „zero waste”. Klikając poniżej, przejdziesz do instrukcji dotyczącej przekazania darowizny.

Wirtualna kawa dla twórczyni LASU

Jeśli nie planujesz zakupów, lecz bliskie są Ci wartości promowane przez LAS ZABAWEK, lub po prostu chciałbyś wesprzeć początkującego przedsiębiorcę

Sprawdź kogo jeszcze obejmujemy obecnie swoim patronatem