Drugie życie zabawek

Odwiedź nasz katalog z używanymi zabawkami oznaczony ciemnozielonym listkiem i wybierz coś dla swojego dziecka. Nasza planeta będzie Ci wdzięczna, a my 100% dochodu ze sprzedaży przeznaczymy na cele charytatywne.

 

Adopt an AnimalPRZEJDŹ DO KATALOGU

Nowe życie zabawki 

Oj, trudno byłoby nam w dzisiejszym świecie zrezygnować z zakupów. Niełatwo byłoby nam odmówić sobie odpakowania pachnącej nowością przesyłki lub przyjemności buszowania po sklepach w poszukiwaniu tego „wyjątkowego nowego czegoś”. 

Miejsca prowadzące sprzedaż produktów z drugiej ręki, takie jak komisy czy ciucholandy, niegdyś były jedyną możliwością dokonania zakupu przez osoby mniej zamożne. Z biegiem lat ich popularność rosła, aż do czasu, gdy odwiedzanie antykwariatów czy „pchlich targów” stało się po prostu modne. Możliwość zakupu czegoś oryginalnego wzięła górę nad masowo dostępnymi powtarzalnymi produktami z sieciówek. Zdaje się jednak, że poszliśmy w tych działaniach jeszcze o krok dalej. Obecnie, niezależnie od statusu finansowego i panujących w danym sezonie trendów, postanowiliśmy być również ŚWIADOMI. Chcąc ograniczać odpady, rezygnujemy z poszczególnych tworzyw. Troska o środowisko jest już nie tylko modna, ale bezwzględnie konieczna. Staropolsko brzmiące 😉 wyrażenia tj. „zero waste”, „recycling”, „bio” czy „organic” zagościły u nas na dobre. I niech goszczą, jeśli tylko z powodu braku ich rodzimych odpowiedników mielibyśmy rezygnować z tylu wspaniałych inicjatyw. Cudowni ludzie (nierzadko w ramach wolontariatu) puszczają w świat wieść o kolejnej „sharingowej” grupie na facebooku. Nadające się do spożycia posiłki, zamiast na śmietniku, lądują w „jadłodzielniach”, dobrej jakości ubrania krążą w tę i z powrotem po „ciuchowych” grupach w całej Polsce. 

 Niesprzedane posiłki z restauracji trafiają pod koniec dnia za ćwierć pierwotnej ceny do brzuchów zaradnych użytkowników rozmaitych aplikacji. Na facebookowych grupach ludzie wystawiają plastikowe opakowania w celu ponownego ich użycia, a sprawne półki i krzesła wymieniają na spożywkę czy chemię gospodarczą 😉 I CHWAŁA BOGU! Niech to trwa. Z uwagi na pandemiczne okoliczności mamy trochę utrudnione zadanie, ponieważ kult jednorazowości powrócił do nas wielką falą. Wciąż jednak są jeszcze zakupowe obszary, w których wybór należy tylko do nas. Zatem wybierajmy!

LAS ZABAWEK w ramach swoich rozmaitych działań wprowadza w ponowny obieg ekologiczne, trwałe zabawki z drugiej ręki. Skąd je pozyskamy? Od naszych dobrodusznych, świadomych klientów. Co z nimi zrobimy? Skontrolujemy ich użyteczność i dostosujemy do ponownego użytku, z dezynfekcją na czele! Gdzie będzie można je kupić? Na stronie naszego sklepu, w katalogu oznaczonym  zielonym liściem nadgryzionym zębem czasu. Na co przeznaczymy środki z ich sprzedaży? Na akcje charytatywne obecnie objęte patronatem naszej firmy. 

Szczegóły dotyczące przekazania ekologicznych zabawek – w poniższej infografice, zaś informacje dotyczące działań dobroczynnych – w słonecznej zakładce.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dlaczego warto?

CENA

Wbrew temu, co wydaje się nam, dorosłym, wartość rynkowa zabawki nie ma żadnego wpływu na jakość zabawy zaaranżowanej przy jej użyciu. 

Świadomość

Jeden przedmiot wykonany z trwałych materiałów może służyć wiele, wiele lat, więc wraz z dzieckiem staramy się go szanować. 

ROZWÓJ SPOŁECZNY

Możliwość sprawienia radości drugiej osobie, poprzez dzielenie się własnymi dobrami, kształtuje osobowość i wprowadza w żywy świat wartości. 

Środowisko

Każdorazowy zakup używanego produktu to mały krok w stronę ograniczenia zbędnej produkcji. 

POBIERZ AKT
DAROWIZNY