Roztańczony wielbiciel dinozaurów

        Aluś jest niezwykle wesołym i rozgadanym chłopcem.  Jak większość sześciolatków chętnie spędza czas z innymi dziećmi, a w kontaktach z młodszymi od siebie wykazuje się niezwykłą czułością i opiekuńczością. Jest bardzo uczuciowy. Rewelacyjnie opowiada! Posiada niezwykle bogaty zasób słownictwa, co zdecydowanie wyróżnia go na tle grupy rówieśniczej. Swoją doskonałą pamięć najchętniej wykorzystuje do zgłębiania tajemnic świata dinozaurów. Bardzo sprawnie liczy po polsku i po angielsku. Uwielbia bawić się przy muzyce, tańcząc według autorskiej choreografii. Ostatnio z radością spędza czas, pokonując coraz dłuższe dystanse na swoim nowym rowerku.

     Jednak codzienność Alusia to także wielkie wyzwania, które stawia przed nim zespół Dravet – genetyczna choroba, z którą Alek przyszedł na świat. Lekooporne napady padaczkowe, obniżone napięcie mięśniowe, zaburzenia równowagi, pojedyncze cechy autystyczne czy spowolnienie rozwoju psychoruchowego – to tylko niektóre z przeszkód, z jakimi  każdego dnia mierzy się chłopiec.

     Mama Alka, chcąc pomóc ukochanemu synkowi, szyje wesołe wzorzyste maskotki, które dostępne są na naszej stronie. Część środków z ich sprzedaży przeznaczona jest na specjalistyczny sprzęt, leczenie, rehabilitację i terapię chłopca.

Znajdź kolorowe pluszaki uszyte przez mamę Alka i podziel się radością z dokonywanych zakupów. 

Sprawdź, kogo jeszcze obejmujemy obecnie swoim patronatem.